İçeriğe geçmek için "Enter" tuşuna basın

Mobil sohbet ses ayarları yardım

Teknoloji harikası olan mobil sohbet odalarında ses sorunu yaşamak çok önemli bir kavramdır. Zaten bu sistemin amacı da sesli ve kameralı sohbet akışını sağlamaktır. Onun için kullanıcıların genel olarak özellikle ses konusunda sorunlar yaşadığını varsaymak doğrudur. Sitemiz kullanıcılarına bu sistemi ücret talebinde bulunmadan sunuyor.

Öncelikle mobil chat ses ayarları hakkında bilgisayar kullanıcıları için yardım ve bilgilendirme amaçlı yapılması gerekenleri dile getirelim. Bilgisayar ile mobil sohbet odalarına bağlandıktan sonra kullanıcının bilgisayarının sağ alt köşede ses ayarlarında tüm ses aygıtlarının açık olması gerekmektedir. Sohbet odalarında yer alan ses ve yayına katılma yerini tıklayarak onay vermeleri gerekmektedir. Kişi eğer mikrofonda konuşmak istiyor ise mikrofon seçeneğini, mikrofonda şarkı paylaşımında bulunacak ise stereo veya monomix yerinin açık olmasına dikkat etmesi gerekir. Ayrıca kullanıcılar sohbet odalarında sesi aktif ettikten sonra diğer sesteki kişilerin seslerini de duyacaklardır. Mikrofon almaya gerek kalmadan sese katılan kişiler aynı zamanda radyo dinleyebilme şansına da sahip olacaklardır. Sohbet odaları içerisinde ses kavramı çok önemlidir. Çünkü ses yayınına katılmadan kamera açma durumu da söz konusu olamaz.

Mobil ile giriş yapan kullanıcılarımız ses sorununu gidermek için mantık olarak aynı şekilde ayarları yapmaları gerekecektir. Genellikle telefon ile sohbet odalarına giriş yapan kullanıcılarımız mikrofon ile şarkı yayını yapma konusunda sorunlar yaşamaktadırlar. Bunun giderilmesi için de mozilla ya chrome tarayıcılarını tercih etmeleri gerekiyor. Mobil ile sohbet odalarında mikrofon alarak sohbet etmek için herhangi bir ayar yapmaya gerek yoktur. Ses kısmını aktif ederek kulaklık takılı olması yeterlidir.

Mobil sohbet odalarımız kullanıcılarının eğlenceli vakitler geçirmeleri için hizmetlerine bedava sunuldu. Sitemize giriş yaparak, kaliteli ortam ve kaliteli kişiler ile sohbet ederek yeni insanlar ile tanışın. Hayatınıza bu konuda renk katın.

Son olarak şunu da dile getirmekte fayda görüyorum; bazı sitelerde yaşanan saçma olaylarda olduğu gibi, sitede radyo yayını yapan bir yayıncı olduğu esnada mikrofon almak yasaktır diye aptalca kural koyan site sahipleri gibi bir kuralımız yoktur. Oradan buradan duyum ile ne amaçla ve neden olduğunu bile bilmeden böyle saçma bir yasağı koyan site sahiplerine sadece gülüyorum : ) Sitemize giriş yapan kullanıcılarımız tamamen özgüdür. İsteyen sesli yayına katılır, isteyen radyo yayınına katılır. Hatta istemeyen hiç birisine katılmaz. Bu durum tamamen kullanıcıların kendi isteklerine kalmış bir durumdur. Çünkü radyo yayınına katılan bir kişi mikrofonda yayın yapanı duyamaz, mikrofondaki yayını dinleyen kişi ise radyo yayınını duyamaz. Bu kadar basit bir durumu saçma yasak haline getirmiyoruz. Bizim için önemli olan kullanıcılarımızın kendi rahat istekleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir